تصفیه آب - گازها در آب  

اين مواد با مقادير مختلف در آب ها حل مي شوند .مقدار گاز حل شده به فشار گاز و نوع گاز از يك سو و از سوي ديگر به دماي آب ،مواد موجود در آب و PH آن بستگي دارد.  

Read more...
 

تصفیه آب - ناخالصي هاي آب

آب خالص در طبيعت به دليل ويژگيهاي حلاليت بالاي آن ، وجود ندارد و داراي ناخالصي هاي گوناگون مي باشد ناخالصي هاي آب را به سه دسته كلي مواد جامد محلول ، مواد جامد معلق و كلوئيدي و گازها در آب دسته بندي مي نمايند. 

Read more...
 

تصفیه آب - آب آشامیدنی

 آب آشامیدنی ( آب شرب ) آبی است با کیفیت مناسب است که بتوان این آب را بدون اثر منفی کوتاه‌مدت یا بلندمدت، آن را آشامید. در بسیاری از کشورهاییپشرفته  و برخی کشورهای در حال توسعه، آب آشامیدنی از راه سامانه لوله‌کشی به خانه‌ها رسانده می‌شود. کمتر از ۵٪ این آب به مصرف آشامیدن می‌رسد

Read more...
 
تصفیه آب - مشکلات موجود در تصفیه خانه فاضلاب و راه کارهای رفع آنها
گندیده شدن لجن

گندیده شدن لجن هنگامی اتفاق می افتدکه لجن در مدت طولانی در قیف جمع اوری لجن حوض زلالساز و کانال های انتقال لجن باقی بماند 
Read more...
 

تصفیه آب -تصفیه مقادیر بالای آهن، منگنز، سولفات و سدیم از آب:
سیستم
تصفیه آب اسمز معکوس (RO) قادر است مقادیر بالای آهن، منگنز، سولفات و سدیم را از آب حذف نماید. اما بدون در نظر گرفتن پیش تصفیه جهت حذف آهن و منگنز ،‌کارتریج تصفیه آبRO ممکن است هر دو هفته یکبار نیاز به تعویض داشته باشد. با پیش تصفیه موثر ، کارتریج‌های تصفیه آب RO قادر هستند برای مدت نسبتا طولانی عمل تصفیه اقتصادی آبهای زیر زمینی با کیفیت پایین را انجام دهند.

Read more...
 

تصفیه آب -حل مشکل آهن و منگنز در آب:
انتخاب بهترین روش تصفیه برای حذف آهن و منگنز نه تنها به تعیین شکل آهن و منگنز در آب بستگی دارد، بلکه همچنین مقدار آلاینده‌های موجود در آب، سختی آب، ‌دما و
PHنیز مهم هستند.

Read more...
 

تصفیه آب - اشکال مختلف آهن در آب :

آهن به چندین شکل در آب موجود است و شناخت اینکه چه شکلی از آهن در آب موجود می باشد برای انتخاب روش صحیح تصفیه ضروری است. خوشبختانه تعیین نوع آهن موجود در آب کار مشکلی نیست.

1- شکل اول حالتی است که آب خارج شده از شیر آب ظاهری شفاف دارد، اما زمانی که اجازه داده می شود آب به حالت سکون قرار گیرد، ذرات سیاه یا به رنگ زنگ‌زدگی که پس از مدتی در ته ظرف ته نشین می‌شوند ظاهر می‌گردد. این حالت مربوط است به شکل فروس آهن (Ferrous iron) این شکل از آهن با هوا، کلر یا دیگر اکسیدانتها واکنش داده و به شکل آهن فریک (Ferric iron) در می‌آید

Read more...
 

مراحل تصفیه آب و پساب

تصفیه اولیه (تصفیه فیزیکی)
تصفیه یا جدا سازی فیزیکی که در مورد ذرات و مواد شناور آب انجام میگیرد . معروف به تصفیه فیزیکی یا تصفیه اولیه می باشد. در ابتدا برای تصفیه آب کار با حذف مواد معلق و شناور در آب صورت می گیرد. در این مرحله با عبور آب از غربال های مختلف مانند غربالهای میله ای و سپس خرد کردن و در انتها با استراحت آب در تانک ته نشین کننده به سهولت برخی از ذرات شناور و ذرات سنگین از آب جدا میشوند .

Read more...
 

مخازن توزیع آب (Distribution tank)

در سیستم های آبرسانی برای اجتماعات مختلف با استفاده از مخازن توزیع برای مقاصدی چون ذخیره سازی آب، متعادل سازی جریان یکنواخت تغذیه(ورودی) و جریان نایکنواخت مصرف(خروجی) و نیز تامین و متعادل سازی فشار، طراحی و احداث میشود.

مخازن از نظر موقعیت نسبت به سطح زمین به دو دسته تقسیم بندی می شوند

 

Read more...
 

تصفیه آب - پرمنگنات پتاسیم

در پرمنگنات پتاسیم یک اکسید کننده قوی است. و به طور گسترده برای کنترل طعم و بو و حذف منگنز استفاده می شود. پر منگنات پتاسیم یک گند زدا ضعیف است. بنابراین برای گندزدایی به زمان و غلظت بسیار زیاد احتیاج دارد .

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>

Page 1 of 4