پکیج آماده فلزی (لجن فعال)

پکیج تصفیه فاضلاب 
این پکیج ها به صورت آماده در کارگاه شرکت روماک پالایش پارس تهیه می شود و تمام مراحل تصفیه فاضلاب را به صورت یک پکیج دارا می باشد. کیفیت بالای پساب تصفیه شده و نیز ابعاد کوچک دستگاه به نسبت پساب تصفیه شده از مزایای دیگر این دستگاه ها می باشد. بر این اساس این دستگاه ها مناسب مکان های کوچک مانند ساختمان ها، کارگاه های صنعتی و بیمارستان ها می باشد که شبکه دفع فاضلاب مناسبی ندارند. 

Read more...
 

تصفیه فاضلاب - تصفیه بیولوژیکی 

فرآیند لجن فعال

این فرایند در سال 1914 در انگلستان ابداع شد و چون در این فرایند توده ای فعال از میكروارگانیسم ها تولید می شود كه قادر به تثبیت هوازی مواد زاید است، آن را فرایند لجن فعال می نامند. در این سیستم مواد زائد آلی وارد راكتور می شود كه در آن یك محیط كشت هوازی باكتریایی در حالت معلق نگه داشته می شود. محتویات راكتور را Mixed liquer می نامند. در این سیستم ها با استفاده از روش های هوادهی مكانیكی و نفوذی هوادهی انجام می شود.

Read more...
 

سپتیک تانک 

سپتیک تانک وسیله ای است که محتویات فاضلاب از طریق لوله های ورودی وارد آن می شود و این فاضلاب پس از ورود به سه حالت جامد،مایع و گاز تقسیم می شوند.لایه ی زیرین یا همان ته نشین شده لجن ها هستند لایه دیگر ذرات معلق هستند که سبک ترند و شامل روغن و چربیها و صابونها و دیگر پساب های ناشی از استحمام اند. اولین مرحله فرآیند تسویه همان ته نشینی جامدات است به دلیل عدم وجود اکسیژن در مخزن سپتیک تانک باکتری های بی هوازی شروع به فعالیت می کنند و مواد آلی را به گازهایی چون هیدروژن و متان تبدیل می کنند که در اثر تجمع در محیط بسته می تواند عامل بوی بد و ناحنجار شود.  

Read more...