تصفیه آب - دستگاه تصفیه آب دوبل - آب مقطر خالص(Double RO)

به منظور کاهش هدایت الکتریکی آب و بدست آوردن آب بدون یون که مناسب برای مصارف آزمایشگاهی و صنایعی مانند صنایع داروئی باشد از  سیستم تصفیه آب دوبل استفاده می شود. در این روش از دو دستگاه اسمز معکوس به صورت سری استفاده می گردد. دستگاه اول 95 تا 98% از EC آب را کاهش می دهد و 2-5% باقیمانده نیز توسط دستگاه دوم حذف می گردد. 
آب بدست آمده خالی از هر گونه املاح و آلودگی می باشد. در مناطقی که شوری آب بسیار بالا باشد (بیش از 5000و نیاز به آب بدون یون باشد معمولا از این سیستم ها استفاده می شود. در مواقعی که نیاز به آب مقطر با ظرفیت بالا باشد ( بیش از 300 متر مکعب در روز) این روش بسیار اقتصادی خواهد بود.

طراحی فرایند اسمز معکوس دوبل را می توان بر روی یک شاسی یا دو شاسی  مجزا در نظر گرفت . سیستم تولید آب مقطر به دلیل بالا بودن رادمان کاری ومصرفی می تواند از مقرون به صرفه ترین سیستم های تصفیه آب صنعتی نسبت به روش هایی  همچون الکترو دیونزیشن نام برده شود.سیستم تولید آب مقطر مذکور در ظرفیت های مختلف قابل طراحی و ساخت می باشد. شرکت روماک پالایش پارس  بعنوان طراح ، تولید کننده ، سازنده سیستم های  اسمز معکوس دوبل Double RO و به عنوان مجری سیستم سختی گیر جهت هرگونه  خدمات طراحی - ساخت و تولید ، خرید  ،  فروش سیستم های تولید آب مقطراعلام آمادگی مینماید.